DEN VÍTĚZSTVÍ ve  Valašském Meziříčí

8.května 2023 si připomněla veřejnost ukončení 2.světové války u pamětní desky Clay-Eva u zámku Žerotínů,kde je přivítala dechová hudba.Po projevu zástupce naší společnosti p.Karla Kredby,položili věnce zástupci města Valašského Meziříčí,společnosti SUOT Valašské Meziříčí a SKAUTA.Čestnou stráž drželi členové Československé obce legionářské Jednota Valašské Meziříčí.Akce pokračovala na Helštýně,kde Mgr.Zdeněk Pomkla,člen SUOT Valašské Meziříčí,vzpomenul na osvobozování Valašského Meziříčí,při kterém padli vojáci tehdejší armády Sovětského svazu a také naši občané.Zástupci města Valašského Meziříčí a přítomní zástupci organizací a spolků zde položili věnce.

PIETNÍ AKTY NA VALAŠSKU 04/2023
V sobotu 22.4. a v neděli 23.4.2023 se konaly pietní akty,pořádané Jihomoravským krajem a obcemi, k upomínce vypálení a vyvraždění obyvatel na Juříčkově Mlýně v Prlově ,na Vařákových Pasekách a na Ploštině. 

Za účasti hejtmana Radima Holiše a starostů místních obcí byly položeny věnce k památníkům.Těchto vzpomínkových akcí se zúčastnil i zástupce naší Společnosti pro uchování odbojových tradic a zástupce Svazu důstojníků a praporčíků AČR .

U památníků drželi čestnou stráž vojáci posádky z Olomouce a akty doprovázela Posádková hudba rovněž z Olomouce.